Burun Karıştırmak Burun Şeklini Bozar mı

Bir burun deliğinin boyutunu değiştirmek için, kıkırdağı zaman içinde büyük bir değişikliğe neden olacak şekilde zarar vermek için çok fazla zaman harcamanız gerekir. Kayda değer sonuçlar elde etmeden önce diğer vücut parçalarının (parmaklar, el, kol) yorulmayacağından şüpheleniyorum. Diğer vücut modifikasyon formlarını ve zaman içinde dokuyu germek / oluşturmak için yabancı bir alet kullanıldığında ne kadar sürdüğünü düşünün (vücut hücreleri yeniler ve yeni nesneyi barındırmak için değiştirir). Herhangi bir yara olduğunda kolunuz kendi kendine iyileşecektir.

Kısaca cevap katı bir HAYIR’dır. Ancak, bu işlem kronik olarak yapılıyor ise, dokuların travmasına ve nekrozuna neden olabilirler. Travma olduğunda, dokuların enfekte olma şansı daha yüksektir. Kıkırdaktaki sürekli travma deliklere yol açabilir (küçükten büyüğe – üst üste binen enfeksiyon varsa ilerleyecektir). Burun valfi travması da skar ve sinaecha oluşumuna yol açabilir , bu da nazal vestibülün gerçek daralmasına neden olur.

Sonuç olarak burun karıştırma isteğini azaltmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz.

Aşırı mukusa neden olan şeyleri diyetinizden çıkarın:

Tüm süt ürünleri
Tüm tahıl ürünleri
Tüm işlenmiş gıdalar
Tüm şeker
Vücudunuzun ihtiyacı olan tüm mukus zaten var. İlk 3 madde tükürük ile karıştığında mukus / tutkal haline gelir. Şeker fermantasyonu hızlandıran bir hızlandırıcıdır, bu da artrit haline gelen iltihaplanmaya neden olur.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir